מה זו הצלחה

"האדם שהצליח הוא זה שחי היטב, צחק הרבה, אהב מאוד, שזכה להערכה מאנשים חכמים ולאהבה מילדים קטנים, שמילא תפקידו והגשים ייעודו, שעוזב את העולם טוב יותר ממה שמצא אותו (אולי על ידי צאצא ראוי, שיר מושלם או נפש שהציל), שלעולם לא חסך התפעלות מיפי הטבע , שחיפש את הטוב ביותר אצל אחרים ונתן אותו בעצמו" – רוברט לואיס סטיבנסון

אין כתחושת הצלחה כדי לגרום להפרשת מוליכים עצביים במוח המחזקים את המערכת החיסונית, מווסתים את חילוף החומרים ומשפרים את התפקוד השכלי. כשאדם מרגיש מצליח, מקבל הגוף מסרים מחזקים בדמות אותם מוליכים ובריאותנו הנפשית והגופנית משתפרת פלאים.
מחקר אחד גילה שתוחלת החיים של שחקנים שזכו באוסקר ארוכה בכ-4 שנים מכאלה שלא זכו בו. ואם שחקן זכה בשני פסלונים, תוחלת החיים שלו התארכה ב-6 שנים! הצלחה, במקרה הזה, קלה למדידה.

"אני תמיד רציתי להצליח להיות מישהו, אך כנראה הייתי צריכה להיות יותר ספציפית" אמר מישהו. אז כדאי לדייק ולדעת מה באמת אני רוצה.

מלאכה סינפטית שבועית: הגדירו מהי הצלחה עבורכם. נסו לראות אם ההגדרה מוצאת חן בעיניכם או בעיני הוריכם, החברה שאתם נמצאים בה, חבריכם. לעיתים, נגלה שההצלחה האישית היא משהו אחר לגמרי ממה שחשבנו.

נשלח ב מסרים