סימניה של חזון

סימניה של רצון

הייה השינוי שאתה מייחל לראות בעולם – מהטמה גנדי

מחקרים בתחום רפואת גוף-נפש מגלים לנו שאדם המכוון למטרתו, היודע מה רצונו והחותר אל הגשמתו באופן מתמיד, יותר בריא ויותר מרוצה מחייו. מחקר על הזוכים בפרס האוסקר מצא שתוחלת החיים של שחקנים אשר זכו בפסלון חיים כארבע שנים יותר מעמיתיהם שלא זכו באוסקר. תוחלת החיים של שחקנים שזכו בשני פרסים הייתה אף ארוכה בשש שנים! נראה שלתחושת ההישג וההכרה החברתית יש משמעות והשפעה על הבריאות שלנו ואף על הד.נ.א עצמו, הקובע את אורך החיים שלנו.

לחזון שלנו יש משמעות עמוקה בחיינו. למצוא את ייעודנו ולשאוף להגשמתו מחזק את המערכת החיסונית, משפר את גישתנו לחיים וצובע את המציאות בצבעים עזים של רצון.
אך רובנו מתקשים לדעת מהו החזון שלנו. לעיתים קרובות, הוא אובד בתוך ים המסרים הסותרים שנדחסו לתוכנו משחר ילדותנו. רצונות ופחדים של הורינו, הסביבה, החברה, התרבות והאמונות יוצרים בנו בלבול ואנו מתקשים לשמוע את הקול הפנימי המנחה אותנו בדרכנו.

ביומן האישי ובכרטיסיות הרצון הכרנו חלק מרצונותינו, מהשאיפות שלנו. במכתב לעצמי בעוד חמש שנים, גילינו לאן אנו רוצים להגיע. משני כלים אלו הולך ומתברר חזון חיינו.
כדי לנסח את החזון בצורה תמציתית ובהירה, אפשר להיעזר בתרגיל הבא:
הכינו שלוש רשימות:
1. כל הדברים שאתם אוהבים לעשות (ניתן לקרוא רעיונות בספר המקסים – 14,000 דברים שאני אוהבת) למשל – לקרוא ספרים, לשחות, לדבר בטלפון, לבשל.
2. הכישרונות והיכולות שלכם בכל תחום – למשל: כושר גופני מצוין, שחקנית ברידג' מעולה, לדבר איטלקית, למצוא מידע באינטרנט, לקשור קשרים וכו'.
3. תארו את העולם האידיאלי בעיניכם. למשל: עולם בו אנשים שמחים, אוהבים, עוזרים זה לזה . עולם בו שוכן שלום, אנשים עוסקים במה שהם אוהבים, יש כבוד לכל היצורים החיים. נסו לנסח את המשפטים בצורה חיובית ולא על דרך השלילה (כמו – שלא יהיו מלחמות או רעב).

לוקח זמן לערוך את הרשימות, אך זה שווה כל מאמץ ויכול לחסוך שנים של טיפול אצל פסיכולוג או מאמן אישי.

לאחר שסיימתם, הדגישו את כל המילים ש"מדברות" אליכם משלוש הרשימות.

וכעת, שיעור בדקדוק. חלקו את המילים שגיליתם לשלושה (איך לא?) טורים. באחד רשמו את הפעלים (למשל – לצייר, להרצות, לשחק), בטור השני את שמות העצם (למשל – סרטים, כדורגל, איטרנט) ובטור השלישי את שמות התואר (למשל – מעולה, טוב, חשוב).

כעת התחילו לחבר משפטים המתחילים במילה אני ולאחר מכן אחד משמות הפועל, העצם והתואר. למשל:
אני משחק כדורגל מצוין. או: אני מרצה מעולה. אני מחברת בין אנשים נפלא. אני מתכנת משחקים יצירתיים. אני מטפלת נהדר באנשים. אני מעצב בגדים יפהפיים. אני מבשלת מאכלים טעימים.

אחד המשפטים עשוי לעורר בכם רגש חזק יותר מהאחרים. קרוב לודאי שהמשפט יהיה תואם לחלק שלכם ביצירת העולם האידיאלי שברצונכם לברוא.

החזון הוא תמיד משהו גדול מאיתנו, המתנה שלנו לעולם, הסיבה שנבראנו כמו שאנחנו. הוא כרוך בנתינה של עצמנו לעולם.

כדאי לכתוב את משפט החזון בצורה תמציתית ובהירה, בזמן הווה, ברגש. כדאי לדמיין אותו מתגשם במלואו ולראות תמונה ברורה שלכם בתוכו.

למשל: אני נהנית לייעץ לאנשים לנהל את כספם בתבונה ולמצוא עבורם את הדרך לעצמאות כלכלית. או:
אני שמח לתכנן בתים יפים שטובים לבני אדם ולסביבה. אני מאושרת לגרום לאנשים לצחוק.

את משפט החזון רשמו על הסימנייה שבערכה ותוכלו לקרוא בו בכל פעם שתהפכו דף בחייכם.

>> מחברת הכרת תודה
>> מכתב תודה
>> יומן אישי וכרטיסיות רצון
>> מכתב לעצמי בעוד 5 שנים
>> סימניה של חזון
>> מכתב סליחה
>> 100 רעיונות לנתינה
>> משטח השראתי לעכבר מחשב
>> מדיטציה וריפוי
>> תפילת השלווה

נשלח ב כללי